Шановні відвідувачі, наразі медичний центр не працює

Лікування алопеції в Мелітополі

Алопеція – патологічне випадення волосся, що приводять до їх порідження або повного зникнення в визначених областях голови або туловища. До найбільш поширених видів алопеції відноситься андрогенетична (androgenetic), дифузна або симптоматична (effluviums), осередкова або гнізда.

Причини розвитку андрогенетичної алопеції лежать генетично і полягають у шкідливому впливі на волосяні фолікули активної форми тестостерону. Дигідротестостерон, проникаючи в клітини фолікулів, викликає дистрофію останніх і, відповідно, дистрофію виробленого ними волосся. Волосся на голові залишається, але воно стає тонким, коротким, безбарвним (пушкове волосся), і вже не можуть прикрити шкіру голови - утворюється лисина. Через 10-12 років після прояву алопеції гирла фолікулів заростають і вони вже не можуть виробляти навіть гарматне волосся.

Дифузна алопеція характеризується сильним рівномірним випаданням волосся по всій поверхні волосистої частини голови у чоловіків та жінок у результаті збою циклів розвитку волосся. Оскільки дифузна алопеція є наслідком порушень у роботі всього організму, її іноді називають симптоматичною. За поширеністю дифузна алопеція посідає друге місце після андрогенетичної алопеції. Жінки схильні до неї більшою мірою, ніж чоловіки.

Вогнищева (гніздна) алопеція представляється у вигляді одного або декількох округлих вогнищ облисіння різних розмірів, що розташовуються на волосистій частині голови, в області брів, бороди, вій або тулуба. При розвитку хвороби осередки, збільшуючись, можуть зливатися один з одним, утворюючи ділянку ураження довільної форми. Якщо внаслідок прогресування хвороби на волосистій частині голови відбувається повне її облисіння, алопеція називається тотальною. Іноді відбувається повне випадання волосся на всьому тілі – тоді алопеція називається універсальною. За різними даними частота прояву осередкової алопеції серед усіх видів облисіння становить від 0,5% до 2%. Для осередкової алопеції характерний швидкий розвиток і часто мимовільне закінчення захворювання з повним відновленням волосся. Проте приблизно 30 % випадків хвороба або постійно прогресує, або триває як циклів випадання-відновлення волосся.

Загальною рисою різних форм рубцевої алопеції є незворотне ушкодження волосяних фолікулів та поява на їхньому місці сполучної (рубцевої) тканини. У структурі видів облисіння рубцева алопеція становить 1-2%.

Причиною рубцевої алопеції можуть бути інфекції (вірусні, бактеріальні, грибкові), що викликають запальні реакції навколо волосяних фолікулів, на місці яких у результаті з'являється сполучна тканина. Якщо лікування інфекції здійснено своєчасно, волосся може зберегтися.

Рубцева алопеція часто виникає внаслідок фізичних травм — поранень, теплових чи хімічних опіків.

На сьогоднішній день є кілька методів лікування алопеції. Але для всіх видів характерним буде комплексний підхід до цього захворювання. Діагностувати причину алопеції непросто, проте досвідчений лікар завжди зможе підібрати необхідне лікування. Якщо захворювання виникло після завершення статевого дозрівання, то у 80% зростання волосся відновлюється. Якщо захворювання виникло до або під час статевого дозрівання - прогноз не такий сприятливий.

Але найголовніше - не відкладати вирішення проблеми та вчасно звернутися до фахівця. У нашій клініці ми запропонуємо найпрогресивніші методи лікування та досвід найкращих фахівців у галузі дерматовенерології. Ми працюємо, щоб ви були здорові.

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиДерматолог, косметолог, лікар вищої категорії: Шаповалова Марина Василівна
Шаповалова Марина Василівна Дерматолог, косметолог, лікар вищої категорії
Дерматолог, косметолог, лікар вищої категорії: Шаповалова Марина Василівна
Шаповалова Марина ВасилівнаДерматолог, косметолог, лікар вищої категорії

просп. Б. Хмельницького, 70;

інформація про лікаря

1987-1993 р.-Ташкентський медичний інститут.

1993-1996 р.- Запорізька медична академія, спеціальність: лікувальна справа.

1996-1997 р.-інтернатура по дерматовенерології на базі Запорізького ОКВД, присвоєно кваліфікацію лікаря-дерматолога.

1997 р.- курси по косметології на базі Київської міської косметологічної лікарні.

1997-2002 р.- лікар дерматовенеролог загального прийому (шкірні венеричні захворювання, мікози) в Бердянському міжрайонному КВ диспансері.

2003-2015 р.- лікар-дерматолог ДУ «Вузлова лікарня на ст. Мелітополь ДП Придніпровська залізниця ».

2004 р.- курси підвищення кваліфікації на базі Донецького ДМУ.

2009 р. курси підвищення кваліфікації по дерматовенерології на базі ЗМАПО.

2012 р.-спеціалізація на базі ЗМАПО за фахом «Ультразвукова діагностика».

2013 р.-курси підвищення кваліфікації на базі ХМАПО.

2014 р.-курси підвищення кваліфікації на базі ЗМАПО.

показати повний текст

відгуки
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом