В останні кілька років різко збільшилася кількість людей, що страждають мікозами – грибковими захворюваннями шкіри. Це не дивно, адже заразитися можна не тільки від людини, ураженої цією недугою, але і від теплокровних тварин і навіть дрібних гризунів. У групі ризику, в першу чергу, маленькі діти.
ЩО ТАКЕ МІКОЗ ГЛАДКОЇ ШКІРИ
Мікоз гладкої шкіри (Tinea corporis, tinea circinata) – це група грибкових захворювань тулуба або кінцівок, при яких в деяких випадках уражаються області, на яких росте пушкове волосся.
Збудниками мікозу можуть бути всі види грибів роду Trichophyton, Microsporum, Epidermophyton, найчастіше: Т. rubrum, T. violaceum, M. audouinii, Т. mentagrophytes. Захворювання зазвичай поділяють на дві форми, в залежності від етіології:
- Поверхневу трихофітію.
- Мікроспорію гладкої шкіри.
Незалежно від типу патології, її інтенсивності та перебігу, кожна з цих хвороб потребує втручання висококваліфікованих лікарів -дерматологів. Таку компетентну допомогу можуть надати компетентні спеціалісти відділення дерматовенерології медичного центру «Оксфорд Медікал Мелітополь».
ПРИЧИНИ РОЗВИТКУ ЗАХВОРЮВАННЯ
Причиною того, що мікозами страждає все більше людей, в першу чергу, є знижений імунітет. Вживання неякісних лікарських засобів або безконтрольне їх застосування, погана екологічна ситуація теж грають свою роль.
Важливо і те як ми харчуємося: частий гість на столах і в холодильниках українців - неякісна і шкідлива їжа, яку ми, не замислюючись відправляємо до рота.
Також, незважаючи на високий рівень життя, багато хто легковажно ставляться до питань особистої гігієни. Люди піддають себе небезпеці захворіти, перебуваючи в громадських саунах, басейнах і душових без своєї особистої взуття і користуючись чужою. Про це потрібно розповідати дітям. Адже хворобу легше попередити, ніж шукати лікування, яке допоможе. Уникнути шкірних захворювань допоможе періодична обробка взуття і білизни, своєчасне провітрювання приміщень, часте вологе прибирання житла, так як спори грибків можуть потрапити куди завгодно.
ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ВИ ЗАХВОРІЛИ МІКОЗОМ ГЛАДКОЇ ШКІРИ?
Якщо людина, незважаючи на всі обережності, заразився, то це стає зрозуміло через 5-7 днів. На шкірі виникають вогнища, округлої або овальної форми, рожевого або червоного кольору з чіткими межами, що підноситься валиком по периферії, покритим бульбашками і тонкими корочками з лущенням в центрі. Вони можуть з'явитися як на відкритих, так і закритих одягом частинах тіла, тому що діти, наприклад, люблять брати тварин на руки, або класти з собою у постіль. Мікотичні вогнища зазвичай дрібні - від 1 до 2 см у діаметрі, бувають поодинокими або множинними, іноді зливаються. У 85-90% хворих уражаються пушкове волосся.
Якщо ви помітили на тілі схожі лущення і плями, не варто відкладати візит до лікаря-дерматолога і, тим більше, займатися самолікуванням.
Грамотно підібрана схема лікування при своєчасному зверненні до лікаря гарантує швидке одужання та запобігання ускладнень.
У нашому медцентрі ми запропонуємо прогресивні методи й досвід кращих фахівців в галузі дерматовенерології. Ми працюємо, щоб ви були здорові. Запис за тел (0619) 466 000