Себорея - це хворобий стан шкіри, обумовлений посиленим саловиділенням у наслідок порушення нейроендокринної регуляції функцій сальних залоз. Себорея буває трьох видів: жирна, суха і змішана.
Жирна себорея проявляється в розширенні гирла сальних залоз. При цьому знижується еластичність шкіри, спостерігається розширення пір, може відбуватися закупорка сально-волосяних фолікулів роговими масами, що призводить до утворення комедонів та вугрових висипів. Також спостерігається підвищена жирність волосся та жовтуваті лусочки на голові. Жирна себорея може призводити до виникнення гнійних захворювань шкіри. Вона характерна для підліткового віку і найчастіше проявляється у жінок (60% пацієнтів).
Суха себорея є зниженим саловиділенням, при цьому на шкірі голови і в волоссі рясно присутні лусочки лупи. Суха себорея з'являється як результат зниження імунітету внаслідок інтенсивних емоційних, фізичних навантажень та неправильного харчування. Цикл природного відлущування клітин шкіри скорочується, виникає лупа, порушується структура волосся (волосся стає тонким, сухим, ламким, з січеними кінчиками), може спостерігатися випадання волосся.
При змішаній себореї у пацієнта можуть спостерігатися ознаки сухої та жирної себореї на тих самих ділянках шкіри.
Себорея може розвиватися у будь-якому віці, проте найчастіше себорея виникає у період статевого дозрівання через збільшення секреції сальних залоз і натомість перебудови організму. Себорею, яка у період статевого дозрівання організму, називають фізіологічної. Фізіологічна себорея зазвичай відбувається після закінчення періоду статевого дозрівання.
Самолікування займатися не варто; своєчасне звернення до дерматолога дозволить вилікувати хворобу швидко та без побічних ефектів.
У нашій клініці ми запропонуємо найпрогресивніші методи лікування та досвід найкращих фахівців у галузі дермато-венерології. Ми працюємо, щоб ви були здорові.