Лікування лишаю

Лишай - це група захворювань, що характеризуються ураженням верхніх шарів шкіри. Етіологія цього захворювання залишається досі маловивченою. Достовірно офіційна медицина підтверджує факт повсюдного поширення хвороби і сприйнятливість до неї осіб різних вікових груп.

Розвитку позбавляючи можуть сприяти такі фактори, як генетична схильність, травматичні ушкодження шкіри, прямий контакт з носієм захворювання. Також в числі причин - порушення обмінних процесів шкіри, вплив ультрафіолетового випромінювання, різке зниження імунних функцій і недотримання правил особистої гігієни.

КЛАСИФІКАЦІЯ ЛИШАЮ

У дерматологічній практиці розрізняється декілька видів захворювання лишаєм, обґрунтованих вірогідними причинними їх походження, а також інтенсивністю перебігу, типом зараження і видами збудників. Найчастіше викликають лишай грибкові та бактеріальні форми мікроорганізмів.

Класифікація включає такі види позбавляючи:

 • опоясуючий герпес;
 • лишай Жибера, він же - рожевий лишай;
 • висівкоподібний, або різнобарвний лишай;
 • стригучий лишай;
 • хвороба Девержи;
 • мокнучий лишай.

Разом з тим до цієї категорії захворювань у класифікації позбавляючи прийнято відносити і псоріаз, етіологія якого також залишається нез'ясованою.

СИМПТОМИ ЛИШАЮ

Ознаки позбавляючи можуть проявлятися латентно, виявляючи себе лише у процесі прогресування хвороби або у відкритій формі, коли симптоми стають очевидними відразу після зараження.

Крім того, ознаки недуги можуть проявлятися локально, вражаючи невеликі окремі ділянки шкіри, а також глобально, покриваючи більшу частину тіла. Для більшості категорій класифікації лишаю характерні загальні ознаки, що об'єднують всі захворювання в загальну групу:

 • чітко видимі порушення пігментації шкірного покриву;
 • поява характерних висипань;
 • лущення шкіри;
 • утворення дрібних точкових утворень, з безбарвною або кров'янистою рідиною всередині;
 • тривалий період сверблячки.

Деякі форми захворювання можуть викликати розлади центральної і периферичної нервової системи, підвищення температури тіла, а також провокувати імунодефіцит організму. В окремих випадках захворювання відзначаються нейроендокринні патології, розвивається атрофія м'язової тканини, гіпергідроз, гіперемія прилеглих до місця ураження шкірних ділянок.

ДІАГНОСТИКА ЛИШАЮ

Постановка діагнозу проводиться кваліфікованим лікарем-дерматологом на підставі зібраного анамнезу і клінічних ознак. З метою диференціальної діагностики призначаються лабораторні дослідження мазків ексудату з уражених місць і зіскрібків хворий шкіри.

З метою підтвердження первинного діагнозу та ідентифікації типу позбавляючи проводяться такі дослідження:

 • мікроскопія лускатих утворень шкіри з місця локалізації лишаю;
 • полімеразна ланцюгова реакція вмісту лишайных бульбашок;
 • серологическая діагностика зіскрібків на предмет ідентифікації збудника;
 • дослідження з застосуванням світла лампи Вуда;
 • проба Бельцера з фарбуванням розчином йоду.

Для визначення стійкості збудників до дії медикаментозних засобів додатково проводяться посіви на поживних середовищах.

ЛІКУВАННЯ ЛИШАЮ

Курс лікування передбачає комплекс медикаментозних і фізіотерапевтичних процедур. Зазвичай для лікування призначаються кошти місцевого впливу, антигістамінні препарати, гіпосенсибілізуючі засоби, застосовується ультрафіолетове випромінювання.

Найбільш продуктивний метод лікування позбавляючи допоможуть вибрати кваліфіковані та досвідчені дерматологи в МЦ «Оксфорд Медікал». Крім того, тут з високою точність допоможуть визначити тип захворювання і інтенсивність ураження їм для цього використовується сучасне діагностичне обладнання та результативні методи діагностики.

Пройти курс лікування від лишаю в МЦ «Оксфорд Медікал» можна записавшись на прийом до дерматолога по телефону в Мелітополі: 466 000

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістипросп. Б. Хмельницького, 70;

інформація про лікаря

відгуки
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

актуальна інформація

Спасибо!

Благодарим за Ваш запрос. В ближайшее время менеджер свяжется с вами

Оставить сообщение для администрации клиники
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом