Шановні відвідувачі, наразі медичний центр не працює

Лікування вітиліго

Вітіліго - це шкірне захворювання, що протікає в хронічній формі і характеризується відсутністю пігментації шкіри.

Захворювання схильні люди різного віку. Найчастіше воно проявляється в дитячі роки.

ПРИЧИНИ ВІТІЛІГО

Ця патологія викликається внаслідок нестачі в організмі таких важливих компонентів, як мідь і цинк. З-за цього на тілі утворюються білі плями, схильні до злиття і розширення.

У числі причин також негативний вплив патогенної мікрофлори і токсинів. Серед провокуючих вітіліго факторів називаються:

  • порушення фізіології ендокринної системи;
  • безконтрольний прийом сильнодіючих антибіотиків;
  • збої гормонального фону;
  • порушення метаболічних процесів.

Разом з тим негативний вплив на появу і прогресування вітіліго надає зміна паренхіми печінки і застій жовчі, а також вплив агресивних хімічних компонентів безпосередньо на шкіру або на організм в цілому.

Сприяють розвитку вітіліго травми шкіри, порушення її трофічних функцій, деякі біологічні фактори. Крім того, хвороба може розвиватися внаслідок порушення роботи шлунку і кишечника, що супроводжується некоректним всмоктуванням поживних речовин.

Одна з теорій виникнення цього захворювання грунтується на збої аутоімунних функцій організму, внаслідок чого основний шкірний пігмент меланін руйнується імунними клітинами. До захворювання схильні люди з генетичною схильністю. Ще одна медична теорія припускає в якості причини вітіліго відхилення в роботі центральної нервової системи, що супроводжуються частими стресами, нервозністю і підвищеною збудливістю.

СИМПТОМИ ВІТІЛІГО

Ознакою виникнення вітіліго може стати утворення на шкірі освітлених плям. Найчастіше вони локалізуються на обличчі, ліктях і колінах, в пахвових западинах, а також на кистях рук і в районі очей і навколо рота.

Первинним симптомом є одинична пляма, що поступово збільшується в розмірах. У процесі прогресування з'являються суміжні знебарвлені плями, які зливаються в єдиний осередок ураження.

Навколо них утворюються гіперпігментовані ділянки шкіри з яскраво вираженим червонуватим кольором внаслідок починається запалення. Ця ознака проявляється тонким обідком навколо зони ураження, колір якого набагато темніше кольору здорової шкіри.

У класичній формі вітіліго протікає з утворенням симетричним по локалізації плям - вони ідентичні з обох сторін тіла.

Ще однією ознакою може бути утворення сітчастих дрібних висипів, також позбавлених пігментації.

ДІАГНОСТИКА ВІТІЛІГО

Це захворювання встановлюється при відвідуванні дерматолога спочатку методом клінічного огляду. Для підтвердження первинного діагнозу проводяться лабораторні дослідження, що включають:

  • біохімічний аналіз крові;
  • аналіз крові на виявлення антитіл;
  • загальний аналіз сечі та крові;
  • біопсію шкіри.

Для встановлення діагнозу при ураженні ділянок шкіри, де депігментація непомітна, використовується лампа Вуда. Вона продукує ультрафіолетові промені через темне скло, що дозволяє виявити відсутність пігментації на ділянках, покритих волосяним покривом.

ЛІКУВАННЯ ВІТИЛІГО

Курс лікування повинен бути призначений компетентним дерматологом. Найчастіше він включає застосування місцевих засобів, сприяючих нормалізації вироблення пігменту меланіну. З цією ж метою застосовується ПУВА-терапія, фотосенсибілізуючі компоненти, імунодепресанти і системні кортикостероїди.

Пройти лікування від вітіліго можна в МЦ «Оксфорд Медікал», під керівництвом досвідчених висококваліфікованих дерматологів і з використанням сучасних засобів діагностики і методів лікування. Записатися в МЦ «Оксфорд Медікал» для лікування вітіліго можна за телефоном у Мелітополі: (0619) 45 01 45, (067) 343 43 97.

( Рейтинг: 4.66, голосів: 35 )

відгуки
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом