Лікування гіпергідрозу (надмірне потовиділення)

Лікування надмірного потовиділення МелітопольГіпергідроз - це патологічний стан організму, що супроводжується рясним потовиділенням. У фізіологічно нормальному стані людина схильна до виділення поту при підвищених фізичних або температурних навантаженнях.

На відміну від фізіологічного стану, гіпергідроз проявляється аномальним відділенням поту навіть за відсутності навантажень. Цим захворюванням можуть страждати особи різних вікових груп. Дана патологія може протікати в двох формах:

  • локальний тип гіпергідрозу супроводжується порушенням функції потовиділення на конкретних ділянках тіла - в пахвовій западині, на долонях, в паховій складці, на підошвах нижніх кінцівок, а також в області верхньої губи, підборіддя і носа;
  • загальний тип гіпергідрозу - характеризується підвищеним потовиділенням по всьому тілу.

ПРИЧИНИ ГІПЕРГІДРОЗУ

Можливими провокуючими факторами, що спричиняють розвиток рясного патологічного потовиділення, можуть служити:

  • часті і хронічні стреси;
  • хронічні хвороби, що супроводжуються підвищенням загальної температури тіла;
  • ревматичні патології;
  • гіперфункція щитовидної залози;
  • цукровий діабет;
  • розлади фізіології ендокринної системи;
  • прогресування онкологічних патологій;
  • інфекційні захворювання.

Крім того, викликати гіпергідроз можуть інтоксикації, непомірний прийом гормональних препаратів та лікарських засобів, а також антидепресантів. Однією з причин вважається порушена фізіологія центральної нервової системи.

Сприяють розвитку цієї хвороби деякі побутові умови, носіння тісного взуття і одягу, а також відсутність заходів особистої гігієни.

У медичній практиці розрізняють окрему форму захворювання - це так званий фізіологічний гіпергідроз. Він проявляється при надмірному виділенні адреналіну в крові, у стані страху, а також при аномальному або різкому підвищенні температури навколишнього середовища.

СИМПТОМИ ГІПЕРГІДРОЗУ

Характерним проявом захворювання є рясне виділення поту по всьому тілу або на окремих його ділянках. При цьому відзначається помітне зволоження шкіри, виникнення характерного неприємного запаху, на тілі з'являються видимі мокрі плями.

Шкіра в місцях рясного потовиділення стає холодною на дотик і вологою.

ДІАГНОСТИКА ГІПЕРГІДРОЗУ

Лікар дерматолог встановлює факт захворювання на підставі зібраного анамнезу, а також з урахуванням результатів клінічного обстеження. Виражені симптоми підтверджують факт захворювання гіпергідрозом, але для виявлення місць локалізації уражених ділянок можуть призначатися додаткові лабораторні дослідження.

Зокрема, проводяться кількісні методи - гравіметрія і евапометрія уражених ділянок шкіри. Також застосовується йодно-крохмальна проба Мінору. Суть цього дослідження лежить у виявленні локальних місць ураження гіпергідрозом. З цією метою на шкіру наноситься медичний розчин йоду, який після всмоктування в шкіру присипається картопляним крохмалем. В результаті реакції цих двох компонентів місця ураження при виділенні надлишкового поту починають чорніти.

ЛІКУВАННЯ ГІПЕРГІДРОЗУ

З метою позбавлення від гіпергідрозу дерматолог призначає безопераційні методи - іонофорез і застосування антиперспірантів. У більш запущених випадках застосовуються малоінвазивні методи, зокрема - ін'єкції.

Ефективне лікування гіпергідрозу можна пройти в МЦ «Оксфорд Медікал» під наглядом досвідченого і кваліфікованого фахівця. Тут пропонуються комфортні умови з сучасними методами діагностики. Консультація щодо лікування проходить за індивідуальним графіком.

Записатися на прийом до косметолога і на лікування від гіпергідрозу в МЦ «Оксфорд Медікал» можна за телефоном у Мелітополі: 466 000

відгуки
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

актуальна інформація

Спасибо!

Благодарим за Ваш запрос. В ближайшее время менеджер свяжется с вами

Оставить сообщение для администрации клиники
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом