Ми працюємо в карантин
Дисплазія шийки матки – це зміни епітелію шийки матки, які найчастіше виникають після зараження вірусом герпесу та папіломи. Дисплазія є найчастішою формою передракового стану шийки матки, в основі розвитку якої лежить процес гіперплазії клітин багатошарового плоского епітелію з подальшим порушенням їхнього дозрівання та атипією.
Існують різні ступені дисплазії шийки матки:
1 ступінь: Легкий. Вона характеризується патологічними порушеннями базального та парабазального шару клітин.
2 ступінь: Помірна. Можливо діагностувати у разі, якщо патологічні зміни захоплюють всю нижню половину епітеліального пласта.
3 ступінь: Тяжка (преінвазійний рак). На цій стадії патологія поширюється на всю товщу багатошарового плоского епітелію.
Поштовхом до розвитку цієї патології можуть стати:
Першочерговий "фактор ризику" - вірус папіломи людини. При лікуванні жінок із захворюванням дисплазії, у 90% з них було виявлено ВПЛ.
Утворення та розвиток дисплазії можуть спровокувати також і фонові процеси, вступ до статевих зв'язків у ранньому віці, гострі кондиломи та інші.
Як запобігти розвитку раку шийки матки:
ПАП-тест - найпоширеніше та дуже ефективне дослідження з виявлення раку шийки матки. В цьому випадку береться клітинна проба зі слизової оболонки шийки матки та визначаються можливі клітинні зміни.
Біопсія - це паркан невеликого шматочка шийки матки для глибокого дослідження. Діагноз, отриманий виходячи з цього дослідження, максимально точний. Біопсія матки – малоболісна процедура та не вимагає знеболювання. Вона особливо ефективна під час контролю лікування онкологічних захворювань.
Після детальної діагностики, цитологічного дослідження біологічного матеріалу, розширеної відеокольпоскопії та гістологічного дослідження фахівці ставлять діагноз.
Лікування дисплазії залежить від стадії захворювання, віку пацієнтки та репродуктивної функції. Легкий ступінь у 50-60% випадків лікується самостійними силами організму. Якщо при діагностиці захворювання було виявлено інфекції, то перш ніж приступити до лікування, усувають інфекційні захворювання. Це робиться тому, що, можливо, саме вони спричинили розвиток дисплазії.
відділення: Гінекологія
відділення: Гінекологія
відділення: Гінекологія
просп. Б. Хмельницького, 70
телефон:
(0619) 45 01 45
(067) 343 43 97
Записатися на прийом
Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом