Лікування гаймориту

Гайморитом називається запалення слизових оболонок нижньощелепних пазух, однієї або обох. Одночасно з тим гайморит характеризується й наявністю запального вогнища на кісткових тканинах гайморових пазух.

Хворобою страждають люди різного віку. Найважче гайморит переноситься дітьми та жінками. Ця недуга є небезпечною ймовірністю поширення захворювання на суміжні тканини та органи, викликаючи тим самим прогресування фарингіту, синуситу, захворювань горла, а також поширення патогенної мікрофлори по всьому організму. Несвоєчасне лікування загрожує поширенням гнійного ексудату в область черепа. При поширенні запалення і інфекції уражаються очі, і викликається сліпота.

ПРИЧИНИ ГАЙМОРИТУ

Основними джерелами зараження гайморитом служать хворі люди, які є переносниками інфекції. Вона може проникати в гайморові пазухи повітряно-крапельним шляхом, при спілкуванні з хворими, а також через кров.

Часто захворювання активно розвивається на тлі простудних захворювань і переохолодження. Сприяють виникненню гаймориту викривлення носової перегородки, алергічні реакції, а також такі фактори:

 • не до кінця вилікувана ангіна або нежить;
 • незадовільний стан зубів і тканин ротової порожнини;
 • запущені форми застудних хвороб;
 • захворювання ГРВІ або грипом;
 • збій фізіології секреторних залоз;
 • травматичні пошкодження носової перегородки або тканин гайморових пазух;
 • утворення поліпів і абсцесів;
 • прогресуючий туберкульоз.

Крім того, провокуючим фактором є ослаблення імунних функцій організму, неправильна анатомічна будова органів носової та ротової порожнини, часті і тривалі переохолодження.

СИМПТОМИ ГАЙМОРИТУ

Розрізнити це захворювання не завжди вдається за клінічними ознаками відразу ж після їх прояву, так як гайморит має ідентичні для інших простудних захворювань симптоми. Тому досвідчений лікар отоларинголог призначає комплексну діагностику з урахуванням клінічної картини та на основі складеного зі слів пацієнта анамнезу. Однак деякі ознаки можуть викликати настороженість і вказати на появу гаймориту в початковій стадії. Ці симптоми можуть відрізнятися в залежності від типу захворювання:

 • хронічний гайморит;
 • алергічний гайморит;
 • гострий гайморит.

Характерною ознакою для всіх трьох форм є ниючий біль в області гайморових пазух, що поширюється на лобову частину голови. Одночасно з цим може виникати припухлість навколо очей, з'являється закладеність носа. При алергічній формі відзначаються рясні виділення гнійного характеру.

З перших же днів захворювання у пацієнта відзначається погіршення або повна відсутність нюху, підвищення температури тіла на 0,5-1,0 градуси.

ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ ГАЙМОРИТУ

Встановити гайморит може тільки кваліфікований отоларинголог на підставі клінічної картини, зібраного анамнезу, а також за результатами таких діагностичних методів:

 • рентгенографія;
 • пункція гайморових пазух;
 • УЗД;
 • риноскопія.

За результатами діагностики призначається курс лікування, що включає медикаментозну терапію, прогрівання і промивання носа, в запущених випадках - оперативне втручання.

Пройти ефективний курс лікування гаймориту можна в МЦ «Оксфорд Медікал» під наглядом кваліфікованого медичного персоналу та з використанням сучасних методів і засобів лікування. На базі медичного центру «Оксфорд Медікал Мелітополь» існує власна сучасна лабораторія, високоефективне діагностичне обладнання.

Записатися лікаря-отоларинголога можна в МЦ «Оксфорд Медікал»

по телефону в Мелітополі: 466 000

( Рейтинг: 4.57, голосів: 23 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістипросп. Б. Хмельницького, 70;

інформація про лікаря

відгуки
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Спасибо!

Благодарим за Ваш запрос. В ближайшее время менеджер свяжется с вами

Оставить сообщение для администрации клиники
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом